Meditační příběhy

Chystané vydání knihy Kouzelná zahrada - meditační příběhy.

 

Meditační příběhy s audio verzí, které dětem i dospělým pomohou vzdát se neklidu, uvolnit se, načerpat sílu a inspiraci.

 

Jak to začalo

Jednoho večera moje dcerka nemohla usnout, měla těžký den v 1. třídě, a tak jsem jí začala vyprávět příběh o všem, co měla ráda – koně, fontánu, luční zvonky, stromy, víly. Přidala jsem jemné dechové cvičení a jí se postupně zlepšila nálada a uvolnilo napětí. Vznikl tak první příběh a od toho dne přibyly další, téměř celé dva roky každý večer jsme vstupovaly do říše fantasie. A stejně tak i na hodinách dětské jógy a meditacích. A tak začala vznikat Kouzelná zahrada.

Co je můj cíl?

Mým cílem je vydat knihu pro každodenní pohodu. Zároveň bude dětem i dospělých pomáhat rozvíjet představivost, uvolňovat neklid a budou se na ní těšit.

 

Detaily

Po vydání básnické sbírky a tibetských pohádek bych ráda představila čtenářům knihu zaměřenou na relaxaci - slovem, obrazem, poslechem. Příběhy vznikaly postupně vyprávěním, na hodinách dětské jógy, meditacích a kreslení. Imaginace je způsob meditace, která je vhodná pro děti i dospělé - podporuje kreativitu, pomáhá jim relaxovat a rozvíjí fantazii, kterou se zároveň děti učí rozeznávat od reality. Mohou tak vstupovat do Kouzelné zahrady jako do oázy klidu, spokojenosti a zbavovat se napětí i stresu. Audio verze knihy bude obohacena o meditace a příjemnou relaxační hudbu. Autorkou Ilustrací, audia a textu jsem já. Věnuji se namlouvání knih pro nevidomé 10 let,15 let pracuji jako lektorka kreativity, jógy a mindfulness, píšu básně a hraji autorské divadlo.

 

... a ještě něco navíc

Mým přáním je rozvíjet dětský svět tak, aby si děti poradily s neklidem, přijímaly své emoce a rozvíjely svoje talenty a kvality. Bez potřeby zalíbit se, zařadit se, srovnávat se. Přirozeně realizovat samy sebe a plnit si své sny. Tomu říkám štěstí a to přeji všem dětem i dospělým a věřím, že moje kniha tomu může pomoci...

 

Kdo jsem?

Jsem lektorka jógy, kreativity a meditací, herečka, spisovatelka. Ráda jsem v lese nebo ve vodě, ideálně s dětmi. Když mám odpovědět na otázku čím jsem výjimečná? Tak je to přirozená a vědomá laskavost a neutuchající kreativita :-)

 

Kdy kniha vyjde?

Rukopis právě připravuji. Vydání knihy se ujalo nakladatelství Grada. Ilustrace na základě hotových příběhů bude průběžně malovat Markéta Kotková. Kniha by mohla vyjít na podzim roku 2017.

 

Ukázky mé další umělecké činnosti

Sbírka básní Jsi mávnutím křídel vydaná společně s Irenou Kubicovou. Tyto básně jsme také zařadily do našich divadelních vystoupení.

Fotografie z divadelního představení Kdo hledá, najde.

Kniha Příběhy Malého Tibetu.

Ano, dělám Umělcovu cestu, jógu, kurzy seberozvoje, rétoriku, spoustu dalších věcí, a dělám to naplno. Život je krásný. Ženy, které pečují o ženy, aby zářily svým mužům, partnerům, ale i svým dětem a všem okolo. Moje motto je: žít život se smíchem, vědomě, naplněně, a nechat se přitom hýčkat. S radostí se tak s vámi dělím o to nejlepší, co jsem se naučila. Projekt Život je krásný, seberozvojové kurzy, meditace, jóga, umělcova cesta, ženská témata, mindfulness, moon mother, sat nam, rasayan, doteková terapie, rétorika, relaxace

Ilustrace pro knihu Luboše Pavla Pan Šimral přichází.